Известие

Collapse
No announcement yet.

Някои въпроси за 159 2.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • Някои въпроси за 159 2.4

    Здравейте. След като се разделих със 147-цата преди няколко дни взех 159 2.4, която ми изпадна що годе изгодно. Като цяло колата е Ок, върви повече от добре, но има някои проблеми, които открих тези дни.

    1. Не се отваря шофьорксото стъкло. Всички други се отварят от модула на шофьорската врата, но точно шофьорското не иска. Чува се само как цъка от модула, но стъклото не се помества. Какъв може да е проблема?

    2. Единия ксенонов фар при включване светва, премигва ивестно време и след това изгасва. Вчера като беше по-топло си светеше без проблеми, но когато е студено прави номера. Днес след като колата постопли след доста опити най-накрая закачи и си светеше без грешка. Някой знае ли къде да търся проблема? В крушка или някъде лоша връзка?

    3. И това е най-сериозни проблем, който не бях забелязал като я купувах. Съединителя е мек и отделя нормално, скоростите също си влизат нормално, но при натискане на съединителя се чува звук като леко пристъргване. На свободен ход няма чукане, няма и като е натиснат педала до долу. Чува се само като се натисне и педала е в горната част. Един вид като се обере луфта. Съмнявам се, че маховика се е предал. Някой има ли други предположения? Благодаря предварително
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  • #2
    1. Отвори кората и разгледай как е машинката с жилото. Слабото място са им даржачите на стъклата. Просто го отвори и виж щом се чува някакъв шум от мотора значи има връзка да не е забило жилото някъде или да са подпряли стъклото с нещо колкото да я продадат.

    2. Ксеноновата крушка си има часове на работа и като започнат да привършват прави така. Ако искаш я извади и я завий отново. Моята правеше така на скоро и се оправи от само себеси. Дясната я смених защото беше приключила а сигурно и дясната е така ,защото бяха оригинални и са им свършили часовете.

    3. Това според мен трябва да го видят в сервиз защото не е шега работа и не можем да хвърляме боб за такава сериозна сума.

    Късмет!
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

    Comment


    • #3
      Не че да те хвърлям в тревоги, но и при мен имаше нещо подобно (да не казвам същото) със съединителя. Никакви претрисания, но на полусъединител се чуваше едно стържене, когато го натисках бързо се чуваше само жвак, но задържа ли педала наполовина и... Оказа се маховик, айде комплект съединител и 2000лв назад. Така или иначе ще го видиш в сервиз, дано да не съм прав.
      Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
      Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
      Горе главата, нищо че е празна...

      Comment


      • #4
        Много благодаря за отговорите. Тези дни ще я карам за обслужване и там ще си кажат тежката дума. Все пак съм се подготвил за "най-лошото"
        Не знам само проблем ли е ако се покара известно време така?
        159 2.4 JTDM HIGH
        147 1.9JTD 8v - Ex

        Comment


        • #5
          Аз я карах 1-2 месеца така, нямах тракане при гасене и палене, вижрации също, единствено на полусъединител имаше стържене. Все пак при теб може проблема да е друг...

          Пс щом ще посещаваш сервиз за обслужване, там ще ти кажат.
          Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
          Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
          Горе главата, нищо че е празна...

          Comment


          • #6
            Колега,това е аксиалния лагер.
            Алфа Ромео 159

            Comment


            • #7
              Първоначално публикувано от alfa156jtd Покажи съобщение
              Колега,това е аксиалния лагер.
              Това на мен ли го каза ?
              Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
              Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
              Горе главата, нищо че е празна...

              Comment


              • #8
                3. И това е най-сериозни проблем, който не бях забелязал като я купувах. Съединителя е мек и отделя нормално, скоростите също си влизат нормално, но при натискане на съединителя се чува звук като леко пристъргване. На свободен ход няма чукане, няма и като е натиснат педала до долу. Чува се само като се натисне и педала е в горната част. Един вид като се обере луфта. Съмнявам се, че маховика се е предал. Някой има ли други предположения? Благодаря предварително[/QUOTE]

                Маховик...Същите симптоми бяха и при мен
                Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

                Comment


                • #9
                  Диагнозата е потвърдена: Маховик
                  159 2.4 JTDM HIGH
                  147 1.9JTD 8v - Ex

                  Comment

                  Working...
                  X